Rozstanie? Jak odzyskać ukochaną osobę w 4 krokach (męża, żonę, ex)

Opis metody w 4 krokach:

Jak odzyskać miłość swojego życia po rozstaniu lub w trakcie rozwodu?

Twoje małżeństwo dobiega końca i Twój mąż lub żona chce wziąć rozwód? A może Twój długoletni związek właśnie się rozpadł i jedyne, co was teraz łączy to wspólne dzieci, czy praca?

Może Ci się wydawać, że tego związku nie da się już naprawić - w końcu partner wprost powiedział, że chce się rozstać.

Natomiast musisz wiedzieć, że nawet w takich trudnych sytuacjach możesz jeszcze nie tylko odzyskać partnera i uratować rodzinę, ale także zbudować ten związek od nowa, na nieporównywalnie lepszych fundamentach.

Mówię to z tak dużą pewnością, bo właśnie w takich sytuacjach pomagamy ratować związki w naszym 3-miesięcznym Programie. Z resztą posłuchaj, co mówią osoby, które uratowały związki przed rozstaniem lub wróciły do byłych partnerów dzięki naszej pomocy.

Krok 1. Bądź wyzwaniem dla Twojego Ex

Jedną z ważniejszych rzeczy, którą pomożemy Ci wdrożyć już na samym początku jest wyrównanie równowagi zaangażowania między Tobą a Twoim partnerem. To jest totalna podstawa w naprawieniu związku, bo większość ludzi, gdy widzi, że partner chce zakończyć związek lub już to zrobił, popełnia ogrom błędów, które tylko utwierdzają partnera w jego decyzji.

Jakie błędy popełniłeś po rozstaniu?

Gdy dołączysz do programu nasi psycholodzy bardzo dokładnie przeanalizują Twoją sytuację pod tym kątem. Sprawdzimy czy popełniłeś najpopularniejsze błędy typu: prosiłeś o powrót, przekonywałeś i obiecywałeś zmianę, być może nawet się obrażałeś albo wzbudzałeś poczucie winy. A może nie dawałeś mu przestrzeni i ciągle szukałeś kontaktu pisząc lub dzwoniąc pod byle pretekstem. Takie zachowania nie tylko nie działają, bo nie ma takich słów, które przekonają partnera do powrotu, ale co więcej - niszczą więź z tą osobą na poziomie emocjonalnym.

Partner widzi, że gdyby tylko chciał, to w każdym momencie może do Ciebie wrócić, a więc nie patrzy już na Ciebie jak na atrakcyjnego, samodzielnego partnera, tylko porzuconą osobę, która nie wyobraża sobie bez niego życia.

Bycie wyzwaniem dla Ex w praktyce (historia)

Pozwól, że pokażę Ci jak ważne to jest na przykładzie jednej historii naszego podopiecznego Mariusza, który dwa miesiące temu wszedł do naszego programu. Mariusz mieszka ze swoją partnerką za granicą, razem wynajmują mieszkanie i pracują w jednym miejscu. Kiedy zgłosił się do naszego programu był już pół roku po rozstaniu - i przez całe pół roku regularnie wracał do tematu kolejnej szansy - i oczywiście zderzał się ze ścianą i z coraz większą niechęcią. Kiedy wszedł do programu, dostał dokładny plan działania - i po miesiącu braku desperacji i podstawowych działań, zobaczył pierwsze sygnały zainteresowania w stylu: "Może chcesz razem coś obejrzeć?". Półtora miesiąca później już do siebie wrócili. Czyli w sumie od totalnego chłodu do realnego powrotu minęło 2.5 miesiąca.

Podobnych historii jak ta przerobiliśmy już naprawdę tysiące - i to zawsze działa tak samo. Jak tylko Twój partner poczuje, że przestajesz na niego czekać i stajesz się większym wyzwaniem, to automatycznie będzie dla Ciebie milszy i bardziej otwarty - a w pierwszym kroku właśnie o to chodzi.

Podstawa to ostudzić emocje

Oczywiście, jeśli teraz bardzo Ci zależy na odzyskaniu tej osoby, to wcale nie tak łatwo jest udawać, że już nic nie czujesz, ani w żaden sposób tego nie okazywać. Dlatego tak ważna jest nasza psychologiczna pomoc w tym, żebyś podszedł do tego tematu na jak największym luzie. Mamy swoje metody, żeby podnieść Cię na duchu i udzielić Ci psychologicznego wsparcia w tak trudnym czasie.

Stawanie się wyzwaniem to proces

Stawanie się wyzwaniem dla Twojego Ex najczęściej jest procesem, który będzie trwał mniej więcej miesiąc lub dwa - dużo zależy od tego jak długo przekonywałeś Ex, żeby dał Ci jeszcze jedną szansę, albo po prostu jak długo dawałeś do zrozumienia, że jesteś na wyciągnięcie ręki. Jeśli wcześniej popełniłeś dużo błędów to ten upływ czasu będzie konieczny - jednak nie musisz w żaden sposób sztucznie ograniczać czy urywać kontaktu. Wręcz przeciwnie, im częściej się widujecie, tym szybciej zmienisz to jak odbiera Cię Twój partner.

Krok 2. Głęboka praca nad sobą i trening umiejętności związkowych

Drugim krokiem jest podniesienie Twoich umiejętności związkowych i praca nad swoją szeroko rozumianą atrakcyjnością. Powrót do Twojego partnera ma sens tylko wtedy, kiedy zrozumiesz dlaczego się rozstaliście i poprawisz to co nie działało przed rozstaniem.

Dlaczego praca nad sobą jest ważna? (Historia sukcesu)

Pozwól, że potęgę tego drugiego kroku pokażę Ci na przykładzie historii nasze podopiecznej Anity, która ukończyła nasz program około pół roku temu.

Anita była 11 lat w związku, ma ze swoim partnerem dwójkę małych dzieci i ich związek od dawna był w kryzysie - po urodzeniu drugiego dziecka pojawiło się między nimi bardzo dużo kłótni i wrogości. Kiedy Anita się do nas zgłosiła była już 4 miesiące po tym jak jej mąż złożył pozew o rozwód i się wyprowadził. Tutaj akurat nie było problemu z byciem wyzwaniem - Anita długo przed wyprowadzką męża sama myślała o rozstaniu i jak się dowiedziała, że on chce rozwodu, to nie prosiła w ogóle o kolejną szansę. Nadal jednak coś czuła do swojego męża i chciała spróbować ostatni raz uratować ten związek głównie ze względu na dzieci.

Nauczyła się jak niszczyć wrogość

Tutaj jednak problem był zupełnie inny: Kiedy Anita widywała się z mężem przy okazji opieki nad dziećmi, to prawie przy każdej wizycie czuć było dużą wrogość i często wybuchały wręcz otwarte kłótnie. Według Anity, to jej mąż cały czas ją atakował, a ona tylko się broniła. Dlatego priorytetem było nauczenie Anity jak rozbrajać te ataki i niszczyć wrogość - głównie przez trening antydefensywnościi.

Przykład antydefensywności

Anita przeszła nasz trening, przerabiała ćwiczenia i do tego miała mnóstwo okazji, żeby testować te techniki na swoim mężu.
Przykładowo, kiedy mąż rzucił wrogo coś w stylu: "Jak zwykle co najmniej 5 minut spóźniona". Anita powstrzymała reakcje typu: "Nie 5 minut tylko 3 minuty", ani "Mówi ten, kto w tamtym tygodniu spóźnił się pół godziny" - bo teraz już wie, że właśnie takie teksty podsycają kłótnie. Zamiast tego była antydefensywna i mówiła coś w stylu: "Faktycznie, sorry. Muszę zacząć wcześniej wyjeżdżać" i tego typu postawa zatrzymywała kłótnie w zarodku.
To oczywiście nie było łatwe i nie udawało się za każdym razem, ale ze spotkania na spotkanie było coraz lepiej - i było coraz mniej wrogości.

Do powrotu doszło dopiero po rozwodzie

Co ciekawe w tym przypadku ostatecznie i tak doszło do rozwodu, ale już dwa tygodnie po rozwodzie doszło do pierwszego zbliżenia z mężem, a miesiąc po rozwodzie mąż znowu wprowadził się do Anity. Niestety w szkole nie uczymy się tego jak prowadzić związek do końca życia. Nikt nie uczy nas zarządzania konfliktami, dbania o przyjacielską więź czy pilnowania równowagi zaangażowania.

Sekret skuteczności naszej metody odzyskiwania Ex

Nasza metoda odzyskiwania Ex działa tak dobrze właśnie dlatego, że wszystkich naszych podopiecznych przeciskamy przez nasze programy treningowe i uczymy kompetencji, które są niezbędne do prowadzenia szczęśliwego związku.

Cały nasz program treningowy jest rozpisany na 3 miesiące kursów i codziennych ćwiczeń. Nie jestem w stanie w takim krótkim nagraniu streścić czego dokładnie musisz się nauczyć - teraz chcę przede wszystkim podkreślić, że ta praca nad sobą to prawdziwy fundament tego powrotu.

Bo jeśli chcesz odzyskać ten związek, to naprawdę musisz się zmienić i Twój Ex musi to zobaczyć.

Praca nad szeroko rozumianą atrakcyjnością

Oczywiście oprócz umiejętności związkowych warto także pracować nad swoją szeroko pojętą atrakcyjnością - czy to pewnością siebie, czy umiejętnościami prowadzenia ciekawej rozmowy. Tutaj też mamy dla Ciebie cały program głębokiej osobistej metamorfozy.

Co jest bardzo ważne - zarówno krok pierwszy - stawanie się wyzwaniem, jak i krok drugi - praca nad sobą i nad umiejętnościami związkowymi - powinny dziać się w tym samym czasie.


Krok 3. Pokazywanie zmiany po rozstaniu

Kolejną równoległą rzeczą obok stawania się wyzwaniem i głębokiej pracy nad sobą jest jeszcze zniszczenie wszelkich przeszkód logicznych, które mogą blokować Twojego Ex przed powrotem do Ciebie - czyli atrakcyjne pokazywanie Twojemu Ex, że się zmieniasz i pracujesz nad sobą. I to trzeba zrobić naprawdę subtelnie.

Czego nie możesz powiedzieć byłemu mężowi lub żonie

Przykładowo, jeśli jedną z głównych przyczyn rozstania był jakiś nałóg, typu alkoholizm, pracoholizm czy hazard - to nie możesz powiedzieć swojemu Ex czegoś w stylu: "Cześć, wiesz co, jestem w programie terapeutycznym, teraz dopiero zrozumiałem dlaczego się rozstaliśmy i jestem już zupełnie innym człowiekiem. Wrócisz do mnie?".

Coś takiego nie ma prawa zadziałać, bo przestajesz być wyzwaniem - a Twój Ex nie może pragnąć czegoś co już ma. Poza tym, dopóki Ex widzi, że ciągle chcesz wrócić, to nie jesteś też wiarygodny w tym co mówisz. Ta osoba będzie myślała, że tylko chcesz się pokazać z jak najlepszej strony, bo zależy Ci na powrocie, ale jak tylko wrócicie do siebie, to znowu będzie jak dawniej.

Jak przekonać byłą / byłego, że się zmieniłeś? (Metafora)

Pozwól, że zobrazuję Ci potęgę tego podejścia na przykładzie sprzedawcy samochodów. Wyobraź sobie, że idziesz do komisu obejrzeć mercedesa s klasę i pytasz się, czy miał jakiś wypadek? Ile osiąga do setki? Czy nic się w nim nie psuje? W interesie tego sprzedawcy jest zachęcić Cię do zakupu, więc wiesz, że te odpowiedzi nie są jakoś mocno wiarygodne. Natomiast teraz wyobraź sobie, że w pierwszym zdaniu sprzedawca mówi Ci, że to auto już jest sprzedane - a dopiero potem mimo wszystko odpowiada na Twoje pytania.

Kiedy wiesz, że i tak nie możesz kupić tego auta, to nagle wszystko co mówi ten sprzedawca jest totalnie wiarygodne, bo on nie ma już interesu, żeby koloryzować.

Twój Ex musi zobaczyć realną zmianę

Najbardziej wiarygodny i najbardziej atrakcyjny będziesz wtedy, kiedy w kontakcie z Twoim Ex ta osoba sama będzie widziała Twoją zmianę, między wierszami będzie dowiadywała się, że sporo się uczysz i dużo nad sobą pracujesz, ale jednocześnie nie będzie czuła na sobie żadnego ciśnienia na powrót po Twojej stronie.

Dlatego w tym kroku po pierwsze z pomocą naszego psychologa, trzeba będzie zidentyfikować największe przeszkody logiczne, które mogą blokować Twojego Ex przed powrotem. A następnie trzeba opracować plan wykorzenienia tych przeszkód i subtelnego zakomunikowania Twojemu Ex, że już zniknęły.


Krok 4. Jak odnowić znajomość z Ex

Dopiero czwartym krokiem w całej strategii, będzie umiejętne zintensyfikowanie kontaktu i odnowienie znajomości. Ten krok jednak nie będzie miał najmniejszego sensu, dopóki nie przygotujesz sobie gruntu pod odnowienie tej znajomości dzięki tym pierwszym 3 krokom. Dzięki temu, że Twój Ex zobaczy, że już nic od niego nie chcesz i nie wieje od Ciebie desperacją, i jednocześnie zobaczy, że mocno się zmieniłeś i pracujesz nad sobą - najczęściej sam robi się coraz milszy i szuka coraz więcej kontaktu.

Czy Twoja była / były jeszcze o Tobie myśli? Pierwsze oznaki zainteresowania

Dopiero, kiedy zaczniesz widzieć pierwsze oznaki zainteresowania po stronie Ex, nadejdzie czas, żebyś też coraz więcej dawał od siebie, prowadził coraz dłuższe rozmowy, czy w końcu spędzał czas z Ex sam na sam.

Ten ostatni etap to delikatny proces, w którym powoli trzeba będzie posuwać tę znajomość do przodu, ciągle obserwując jak reaguje na Ciebie Twój Ex i czy na pewno idzie to w dobrą stronę.

Powrót do Ex to powolny proces

Powrót do siebie musi być procesem, a nie wydarzeniem. Trochę tak, jakbyście się zaczęli spotykać na nowo od pierwszej randki. Jeśli za wcześnie zapytasz "czy wrócimy do siebie" - to zabijesz cały proces i zrobić ogromny krok wstecz, nawet jeśli wszystko szło w dobrym kierunku. Ten proces odbudowy uczuć jest bardzo delikatny, ale nie martw się, na tym polu również masz nasze pełne wsparcie i indywidualne prowadzenie na konsultacjach.

Czy nasza metoda zadziała w Twoim indywidualnym przypadku?

Teraz już wiesz na czym polega nasza metoda. Pytanie brzmi, czy to może zadziałać też w Twoim indywidualnym przypadku?

  • Może popełniłeś tak dużo błędów, że Ex bardzo się od Ciebie odciął?

  • Może Twój Ex jest już w innym związku i sytuacja wydaje się wyjątkowo trudna?

  • A może masz jeszcze inne wątpliwości?

Właśnie dlatego, że każda taka sytuacja jest inna prowadzimy indywidualną kwalifikację do naszego programu, w której oceniamy, czy w ogóle możemy Ci pomóc.

Jak sprawdzić, czy możemy Ci pomóc odzyskać Twój związek?

Pierwszym krokiem do aplikowania do naszego programu jest wypełnienie krótkiego formularza, w którym poprosimy Cię o odpowiedzenie na kilka pytań. Tuż potem dostaniesz zaproszenie do umówienia pierwszej bezpłatnej rozmowy z naszym konsultantem, który pomoże Ci ocenić, czy masz szansę odzyskać swój związek i kwalifikujesz się do naszego programu, czy niestety nie możemy Ci pomóc.

3 warunki aplikowania do naszego programu

Żeby dostać się do naszego programu musisz spełnić 3 warunki:

  • Twoja sytuacja musi być rokująca - to oceni nasz konsultant w pierwszej rozmowie.

  • Musisz być pewny, że na 100% chcesz wrócić do tej osoby. Masz w sobie taką pełną decyzję, że to jest osoba, o którą warto powalczyć.

  • Musisz być przygotowany na przejście głębokiej osobistej metamorfozy i codziennie poświęcić co najmniej pół godziny na naukę i przerabianie materiałów.

Ile kosztuje program Roberta Marchela?

Koszt naszego programu porównywalny jest do ceny dobrej klasy telewizora. Jednak całą kwotę możemy rozbić na raty 0%. Dokładną cenę również poznasz podczas rozmowy z konsultantem.

To najlepsze co możesz zrobić dla siebie po rozstaniu!

Skorzystanie z naszego programu jest esencją powiedzenia - nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Nie tylko dajesz sobie maksymalnie duże szanse na odzyskanie tego związku, ale kiedy już go odzyskasz, to ta relacja będzie już zupełnie inna i dużo lepsza - dzięki temu wszystkiemu czego nauczysz się w naszym programie.

Czy jesteś pewny, że chcesz ratować swój związek lub małżeństwo?

Jeśli jesteś pewny, że chcesz ratować ten związek, ale jednocześnie chcesz inwestować w siebie i pracować nad sobą, to już teraz kliknij w link pod tym nagraniem i aplikuj do naszego programu.

Jakie masz realne szanse na odzyskanie Ex?

Często dostajemy też pytanie o to jaką nasz program ma skuteczność.

Nawet jeśli dostaniesz się do programu i powiemy Ci, że masz szanse, to musisz się liczyć z tym, że to może się nie udać. W relacjach jest wiele zmiennych, które nie zależą do końca ani od Ciebie, ani od nas. Rozważ te 4 rzeczy, które pomogą Ci podjąć decyzję:

Jakie masz szanse na urwatowanie związku? Rozważ te 4 czynniki:

  1. Licz się z tym, że z naszą pomocą masz od 20 do 70% szans na odzyskanie swojego związku. Bez naszej pomocy masz od 0.5 do 3% szans na to, że samo Ci jakoś wyjdzie. Decyzja o tym, czy wejść czy nie wejść do naszego programu terapeutycznego, to raczej decyzja, czy w ogóle chcesz próbować czy nie. Jeśli jesteś pewny, że chcesz walczyć o tę relację to jesteśmy Twoją jedyną nadzieją. Bez profesjonalnej pomocy - szkoda czasu i energii na odzyskiwanie Eks na własną rękę i naprawdę lepiej będzie odpuścić. Trzeba to zrobić dobrze albo wcale.

  2. Najmocniej o Twoich szansach decyduje to, jak bardzo zaangażujesz się w rozwój i jak skrupulatnie będziesz wdrażał strategie. Są osoby, którym wprost mówimy, że mają małe szanse i ledwo ledwo się kwalifikują, ale przez to, że angażują się na maksa w rozwój i skrupulatnie działają zgodnie z planem, to udaje im się odzyskać związek nawet przy starcie z bardzo złej sytuacji. Wniosek - bardzo dużo zależy od Twojego podejścia i zaangażowania.

  3. Wchodząc do programu masz pewność, że zrobiłeś wszystko co mogłeś, żeby odzyskać swój związek (być może nawet uratować swoją rodzinę). Nie korzystając nawet z naszej pomocy latami możesz się zastanawiać "Co by było, gdybym jednak wtedy się zdecydował na profesjonalną pomoc". Działając z nami bierzesz swój los w swoje ręce.

  4. Nie da się żałować decyzji o wejściu do programu. W najlepszym wypadku bardzo dużo się nauczysz, odzyskasz swój związek i będziecie dużo szczęśliwsi niż przed rozstaniem. W najgorszym wypadku przejdziesz potężną osobistą zmianę, będziesz dużo atrakcyjniejszy i pewniejszy siebie, a do tego Twój następny związek będzie o niebo lepszy. Trudno o lepszą inwestycję pieniędzy niż inwestycja w swój własny rozwój. Decydując się na współpracę z nami nie ma więc czarnego scenariusza.

Dwa najczęstsze błędy

Pozwól, że powiem Ci jeszcze o dwóch najczęstszych pułapkach jakie na Ciebie czekają:

Pierwszy błąd: Działanie na własną rękę

Jeśli naprawdę zależy Ci na tej osobie, to po prostu nie warto działać samemu, bo masz znikome szanse. Pozwól, że wyjaśnię dlaczego.

Jeśli chciałbyś schudnąć, czy nauczyć się jakiegoś języka - to spokojnie możesz próbować sam. Oczywiście nawet w takich sytuacjach zatrudnienie Eksperta do pomocy bardzo przyspieszy Twoje postępy, ale nie jest to absolutnie konieczne.

Na takie tematy jak chudnięcie czy nauka języka jest mnóstwo rzetelnej wiedzy na rynku i do tego jeszcze możesz próbować sam wiele razy - czasami nawet latami i zawsze masz takie same szanse.
Jednak w przypadku odzyskiwania Eks jest inaczej. Tutaj masz tylko wąskie okno czasowe na działanie. Czas jest bardzo ważny. Jeśli w ciągu paru miesięcy po rozstaniu nie uda Ci się odzyskać Eks, to jest spora szansa, że będzie pozamiatane na zawsze. A im więcej próowałeś, tym trudniej jest za każdym kolejnym razem.

W dużych emocjach łatwo jest popełniać błędy i tylko odpychać od siebie tą osobę. Do tego nigdzie nie ma na ten temat rzetelnej wiedzy i większość porad jest nieskutecznych czy wręcz szkodliwych.
Skorzystanie z profesjonalnej pomocy to Twoja ostatnia deska ratunku. Jedyne pytanie jakie musisz sobie zadać brzmi: Czy w ogóle chcesz odzyskać Eks. Jeśli tak - pomożemy Ci. Bez profesjonalnej pomocy zmarnujesz tylko czas i nerwy, bo szanse będziesz miał marginalnie niskie.

Drugi błąd: Zwlekanie z decyzją.

Jeśli ma to wszystko dla Ciebie sens, czytałeś opinie o nas, wiesz, że możemy Ci pomóc, to musisz działać jak najszybciej. Najgorsze co możesz zrobić to wahać się i zastanawiać. Wielu ludzi w takiej sytuacji paraliżuje decyzja o wydaniu kilku tysięcy złotych i zwlekają z tym tygodniami i miesiącami - a kiedy w końcu się decydują, to już jest za późno.

Najważniejsze pytanie

Pytanie zatem brzmi - czy na pewno warto walczyć o tą konkretną osobę? Czy to jest miłość Twojego życia? Jeśli odpowiedź brzmi TAK, to kliknij guzik poniżej i zarezerwuj pierwszą bezpłatną rozmowę.

Trzymam kciuki, żeby udało Ci się zakwalifikować.
Robert Marchel
Instytut Psychologii Związków