jak odnowić kontakt z ex

Jak atrakcyjnie odnowić kontakt z ex?

Jeśli podczas rozstania, albo przez jakiś czas po rozstaniu pokazywałeś, jak bardzo Ci zależy na Twoim partnerze, prosiłeś o kolejne szanse i generalnie przestałeś być jakimkolwiek wyzwaniem dla tej osoby, to upływ czasu jest kluczowy. Jak odnowić kontakt z ex? W zależności od sytuacji spokojnie możesz poczekać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, zanim zdecydujesz się odnowić kontakt. 

Daj swojemu ex czas

Nawet jeśli po rozstaniu pokazałeś ogrom zainteresowania, to im więcej czasu minie, tym ta druga osoba będzie miała coraz mniejszą pewność, czy Ty nadal jeszcze coś czujesz? Czy jeszcze chcesz wrócić? Czy może już dałeś sobie spokój i zacząłeś się spotykać z kimś innym?

Dlatego z każdym kolejnym mijającym tygodniem zaciekawienie, a potem też zainteresowanie Twojego Ex powinno coraz bardziej rosnąć – oprócz tego powinna też maleć wszelka wrogość – jeśli taka powstała podczas rozstania – a dzięki temu dużo łatwiej będzie nawiązać z tą osobą kontakt.

Pamiętaj, że emocje w relacjach damsko-męskich to rzecz bardzo płynna, która dość szybko się zmienia. Dlatego nawet jeśli po rozstaniu Twój były lub Twoja była zdawkowo odpisuje Ci na smsy, albo nawet w ogóle nie odbiera już telefonów, nie oznacza to, że sytuacja będzie wyglądała tak samo po miesiącu czy dwóch urwania kontaktu.

Jeśli pierwszy kontakt po takiej przerwie będzie od początku demonstrował sporo zainteresowania, to możesz sprawić wrażenie, że przez cały ten czas tak naprawdę siedziałeś i myślałeś o tej osobie cały czas, mając ją w głowie. A to znaczy, że nadal chcesz wrócić i cały czas nie jesteś żadnym wyzwaniem. A przez to niestety tylko pogarszasz sprawę i dobijasz swoją atrakcyjność, która tyle, co zaczęła się podnosić.

Unikaj rozmów o powrocie i uczuciach

Dlatego musisz za wszelką cenę unikać poważnych rozmów o powrocie, uczuciach czy choćby nawet pytaniu, czy ta osoba już z kimś jest, czy nie. Kiepskim pomysłem jest też proponowanie spotkania podczas pierwszego kontaktu. To może wywołać efekt: „Oho, pewnie nadal coś do mnie czuje i chce wrócić”.

Innym słabym sposobem jest uciekanie się do szukania jakiegoś pretekstu np. odzyskania jakiejś rzeczy, która w praktyce wcale nie jest Ci potrzebna i spokojnie mógłbyś się bez tej rzeczy obejść. Jeśli zadzwonisz do swojego Ex i powiesz: „Cześć, wiesz co zostawiłem kiedyś u Ciebie mój żel pod prysznic. Wpadłbym po niego. Kiedy będziesz w domu?” To Twój były doskonale będzie wiedział, że to jest tylko pretekst i tak naprawdę chodzi Ci wyłącznie o spotkanie. Więc uważaj na takie sytuacje.

kontakt z ex

Jak odnowić kontakt z ex w atrakcyjny sposób?

Najważniejszym efektem, który powinieneś wywołać, jest myślenie: „Hmm… Zmienił się. Już nie jest tak zainteresowany. Kiedyś tak by się nie zachował.” Dzięki temu będziesz większym wyzwaniem — a to da Ci dobry punkt wyjścia, żeby dopiero potem zaproponować spotkanie.

Jest kilka sposobów, żeby osiągnąć taki efekt, ale najważniejsza zasada jest jedna – nawet mimo tego, że to Ty się kontaktujesz, musisz na początku okazać brak zainteresowania. Z pozoru może się to wydawać trudne, ale przez te wszystkie lata prowadzenia konsultacji w tym temacie wymyśliłem już sporo sposobów jak to zrobić.

Jak odnowić kontakt z ex? Przykład

Jednym z prostszych, którym się dzisiaj z Tobą podzielę, jest zagadanie do tej osoby na Messengerze – najlepiej w momencie, kiedy Twój Ex jest dostępny - tak, żeby to był czat, a nie wymiana wiadomości. Możesz zagadać nie szukając żadnych pretekstów do rozmów np. „Siema, kogo ja widzę na facebooku. Kope lat :D Co ciekawego porabiasz?” Po czym w pierwszym momencie, kiedy tamta osoba zada Ci pytanie, albo napisze coś, co wymaga Twojej odpowiedzi, powinieneś wyświetlić tą wiadomość i zniknąć z facebooka, pozostawiając ją bez odpowiedzi. To oczywiście może wydawać się dziwne. Patrząc na to z boku może, się to wydawać nawet trochę dziecinne. Ale tamta osoba nie wie, co masz w głowie i z jej perspektywy wygląda to zupełnie inaczej. Z jednej strony przypominasz o sobie i dajesz pierwszy bodziec do tego, żeby znowu skierować myśli swojego Ex na Twój tor. A z drugiej, pokazujesz swoim zachowaniem, że już nie jesteś zakochany. Że już nie chcesz wrócić za wszelką cenę. Bo gdybyś był, to na pewno nie zmarnowałbyś okazji, żeby porozmawiać w taki sposób. I to właśnie widzi Twój Ex. Dowiedz się również, jak odzyskać ex.